Narenciye yetiştiriciliğinde türe özgü besleme verimi ve meyve kalitesini tahminlerinizin üzerinde artırır. Mandarin ve limon türlerinin bor ve bakır ihtiyacı diğer türlere göre çok fazladır.

Narenciye budaması ile meyvenin gövdeye yakınlığı, buna bağlı olarak bitki besin maddelerinin kat edeceği yolun azlığı sağlanır. Meyve kalitesi, meyve iriliği budamadan olumlu etkilenir.

 

phiteamin+Zn fosfit formunda fosforla kompleksli çinko içerir. Çiçek öncesi uygulama ile çiçek süresi uzar, daha fazla çiçeklenme sağlar. Çiçek sonrasındaki uygulama meyve tutumunda etkili olur. Bitki türüne göre hasattan 2 - 4 hafta önce yapılan uygulama üründe kuru madde miktarını artırır. Bitki birçok mantara karşı dayanıklılık sağlar.

Yurdumuzda bor ve bakır eksikliğine tüm akdeniz- ege kıyı şeridinde sıkça rastlanmaktadır. Pamuk,mısır, patates, narenciye, elma yetiştiriciliğinde boretanolamin uygulaması mutlaka yapılmalıdır. Bu konuda boretanolamin içerikli ürünümü bortekin in etkisi ispatlanmıştır.

Adilkimya ürünleri bitki için zararlı sodyum ve yapraktan uygulanması narenciye için sakıncalı kükürt içermez. Ürünlerimiz "EC Fertilizer" ibarelidir. Tarım bakanlığı tarafından onaylanmış ürünlerdir.

Ürünlerimiz Çukurova' da, özellikle narenciye üretiminde,

1981 yılındanberi kullanılmaktadır.

Photo Photo Photo Photo Photo Photo
Anasayfa

Bayrak-M.Kemal AtatürkNarenciye üretiminde verim ve kaliteyi artırmak için toprak verimliliği, fidan kalitesi, zararlılarla mücadele önemlidir.

Genellikle üzerinde fazla durulmayan konu ise narenciyenin doğru zamanlama ile dengeli beslenmesi gerektiğidir. Narenciye çeşitlerinin arasında da besleme açısından büyük farklılıklar vardır.

Bizlerin de parçası olduğumuz narenciye sektöründeki üreticilerimizin çoğu yeterli yabancı dil bilgisine sahip değildir. Gelişmiş ülkelerdeki tarımsal gelişmeleri de yakından izlemekte zorlanmaktadırlar.

Bu temel düşünceler doğrultusunda sitemizde bitki beslemede gerekli olduğunu bildiğimiz ürünlerimizi tanıtmaya çalışacağız.

Türk narenciye sektörüne emeği geçen değerli akademisyenlerimizin ve kendilerine yaşam tarzı olarak "çiftçi" liği seçmiş önder narenciye üreticilerimizin öneri ve deneyimlerini aktaracağız.

Narenciye sektöründeki yurtdışı kaynaklı gelişmeleri aktararak yabancı dil eksikliğimizden kaynaklanan sorunları gidermeye çalışacağız.

Dilekleriniz, katkılarınız veya sorunlarınızla ilgili olarak bizimle bağlantı kurmanızdan mutlu olacağız.

Narenciye ile ilgili videolar:

narenciye hastalıkları
Narenciye-hastalık
narenciye budama
Narenciye-Budama
narenciye ilaçlama
Narenciye - İlaçlama

Narenciye ile ilgili tavsiyeler

Üretimde kalite ve yüksek verim

narenciye001 Narenciye C-35 anaçları üzerine aşılı ağaçların demir ihtiyacı turunç üzerine aşılı olanlara göre daha fazladır. Topraktan, uzun süre etkili bir demir preperatının kullanılması gerekir. DEVAMI...
narenciye002 Patates üretiminde bor eksikliği patatesin  soğuğa direncin ve raf ömrünün azalmasına, çürümelere neden olur. Boretanolamin içeren yaprak gübrelerinin kullanılması gerekir. DEVAMI...
narenciye003  phiteamin+Zn ile yüksek miktarda çiçek tutumu sağlanır. Çiçek öncesi olan fosfor ve çinko ihtiyacı çok hızlı şekilde karşılanır. Çiçek yorgunluğu olmaz. DEVAMI...
narenciye004 Elmanın mangan ve bor ihtiyacı yüksektir. Elma beslemesinde bortechin, mantechin ve phiteamin+Zn kullanılmaktadır. DEVAMI...

Ürünlerimiz tüm kültür bitkilerinde kullanılabilirphiteamin


phiteamin+Zn


phiteamin+Fe


tetracare


mangozin


caltechin


bortechin


bakramin


ferralin


mantechin


zintechin


regulerin


wettralin


glutechin


phitesoil


glutechin

Mesaj servisimiz

İlaçlama ve yaprak gübresi kullanım zamanlarında narenciye üreticisi müşterilerimizin cep telefonlarına mesaj yolluyoruz. Müşterimiz olarak Siz de isterseniz isim ve cep telefonu numaranızı bize iletebilirsiniz.

Dikimi tercih edilen narenciye türleri

Çukurova' da son 3 yılda dikimi en fazla yapılan narenciye çeşitleri:

1. W.Murcott mandarin

2. Meier

3. Mihowase mandarin

4. Dobashi beni mandarin

Sökülen narenciye türleri

Son üç yılda pazar payı azaldığı veya zararlıları ile mücadele bedeli arttığı için üretilmesinden vazgeçilerek sökülen narenciye türleri:

1.Marsh seedless grapefruit

2.Ruby red grapefruit

3.Minneola mandalina

4.Henderson grapefruit

5.Starruby grapefruit

6.Riored grapefruit

Yurdumuzda imal edilen ürünlerle yüksek verim ve kaliteye ulaşınız

Kimyasal sentezi yurdumuzda yapılarak üretilen bitki besin maddeleri ile yüksek verim ve kaliteye ulaşmak isterseniz bizi arayınız.
Ürünlerin imalatı için yurt dışına herhangi bir patent ücreti ödemiyoruz.
Hammadde stoklarımız tükeninceye kadar fiyatlarımız aynı kalmaktadır.
Ürünlerimiz 35 yıldan beri çeşitli bitkilerde kullanılmaktadır.
Geçmişi bilinmeyen, niteliği belirsiz ürünler çok pahalıya mal olabilir.  
Scroll Up