Narenciye yetiştiriciliğinde türe özgü besleme verimi ve meyve kalitesini tahminlerinizin üzerinde artırır. Mandarin ve limon türlerinin bor ve bakır ihtiyacı diğer türlere göre çok fazladır.

Narenciye budaması ile meyvenin gövdeye yakınlığı, buna bağlı olarak bitki besin maddelerinin kat edeceği yolun azlığı sağlanır. Meyve kalitesi, meyve iriliği budamadan olumlu etkilenir.

 

phiteamin+Zn fosfit formunda fosforla kompleksli çinko içerir. Çiçek öncesi uygulama ile çiçek süresi uzar, daha fazla çiçeklenme sağlar. Çiçek sonrasındaki uygulama meyve tutumunda etkili olur. Bitki türüne göre hasattan 2 - 4 hafta önce yapılan uygulama üründe kuru madde miktarını artırır. Bitki birçok mantara karşı dayanıklılık sağlar.

Yurdumuzda bor ve bakır eksikliğine tüm akdeniz- ege kıyı şeridinde sıkça rastlanmaktadır. Pamuk,mısır, patates, narenciye, elma yetiştiriciliğinde boretanolamin uygulaması mutlaka yapılmalıdır. Bu konuda boretanolamin içerikli ürünümü bortekin in etkisi ispatlanmıştır.

Adilkimya ürünleri bitki için zararlı sodyum ve yapraktan uygulanması narenciye için sakıncalı kükürt içermez. Ürünlerimiz "EC Fertilizer" ibarelidir. Tarım bakanlığı tarafından onaylanmış ürünlerdir.

Ürünlerimiz Çukurova' da, özellikle narenciye üretiminde,

1981 yılındanberi kullanılmaktadır.

Anasayfa  //  - Resim  //  - Narenciyede uygulamalar  //  - Narenciye çiçeği
Scroll Up